V památkově chráněné vile z roku 1876, jež nese jméno podle manželky tehdejšího majitele, mělnického tajemníka Františka Vinklera, mohou návštěvníci v prvním patře naleznout hudební sál pro osmdesát lidí a dvě hudební třídy. Ve druhém podlaží vznikl ateliér s galerií a sál pro sbory. Náklady na rekonstrukci vnitřních prostor vyšly na osm a půl milionu korun.

Podstatně méně stála vnější úprava budovy. Náklady na rekonstrukci fasády se vyšplhaly na necelé dva miliony korun. Z toho 685 tisíc čerpal Mělník z programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón.
V přípravě je ještě úprava okolí vily. Podle vyjádření radnice budou kultivační práce na dvorku budovy stát okolo půl milionu korun.

Došlo i na prohlídku sklepů

Ke slavnostnímu otevření objektu došlo 11. a 12. listopadu. „V průběhu obou dnů se konalo několik komentovaných prohlídek, kterých se celkem zúčastnilo více než 230 lidí. Spatřit bylo možné nejen všechny místnosti budovy, kde bude probíhat výuka, ale i sklepní prostory a koncertní sál,“ uvedl kronikář města Martin Klihavec, který návštěvníky společně s ředitelem ZUŠ Mělník Jiřím Lechnerem celé dva dny provázel.