Podle Zdeňka Šulce z mělnické skupiny služební přípravy jsou podobné sportovní aktivity součástí fyzické přípravy policistů. „Celý rok se trénují policejní zákroky a střelba, takže se snažíme tělesnou přípravu zpestřit fotbalem, hokejem nebo stolním tenisem,“ dodal Šulc.

Policisté mají běžný výcvik dvakrát za měsíc, ve svém volnu navíc chodí trénovat hokej, na ledě jsou každý týden. Hokejový zápas mezi policejními týmy je ale většinou jen jednou za rok.

„ V našem týmu jsou i bývalí hokejisté, máme dokoce i jednoho aktivního hráče za mělnickou druhou ligu, Martina Příhodu,“ připomněl mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.

Nadšení policistům v hokejových dresech nechybělo. Zápas byl až do konce poslední třetiny téměř vyrovnaný a nebylo jasné, jaký tým pošle puk do vítězné branky. Po závěrečné minutě ale byla jasná výhra hokejistů z Kladna. Ti poslali puk do branky soupeře celkem sedmkrát, Mělník byl o pouhou jednu branku pozadu.

Oba týmy hrály férově a jednalo se spíš o přátelské utkání. „Zápas dopadl k oboustranné spokojenosti. Nedošlo k žádným vážným zraněním, takže jsme to celkem dobře ustáli a všichni jsme se příjemně unavili,“ řekl svůj názor na včerejší mač Šulc.