Podle slov mělnického místostarosty Milana Schweigstilla bude rozdělena současná linka číslo 474 na dva spoje. „Město se rozhodlo rozšířit nabídku MHD, aby lidé co nejméně jezdili do centra autem,“ vysvětlil místostarosta.

Linka 474 bude nově zajíždět i na Brabčov, kde bude zároveň i její konečná zastávka. „Staví se tam spousta nových rodinných domů a jsou to především mladé rodiny, které chtějí lepší dostupnost pro děti do školy,“ říká Schweigstill s tím, že linka pojede dál přes Slovany, na Pražskou, projede městem a bude dál pokračovat na Kokořín.

Druhá linka, která vznikne, má zatím pracovní název 747. Ta bude mít konečnou u vlakového nádraží. „Mělník je snad jediným městem, které nemá zastávku autobusu u vlakového nádraží,“ vysvětluje první místostarosta s tím, že tato linka bude pokračovat na autobusové nádraží, také projede kompletně celým městem a potom zamíří směr Skuhrov, Velký Borek až do Byšic. Tím se podle Milana Schweigstilla ve městě zdvojnásobí počet spojů, které budou mít hodinový takt.

„Projekt je už kompletně připraven a s největší pravděpodobností bude spuštěn spolu s celostátní změnou jízdních řádů, která začne na začátku prosince,“ říká Schweigstill.

Mělník bude muset vybudovat ještě dvě nové zastávky. Na Brabčově podle vedení města problém nebude, protože tam jsou nově vybudované chodníky a autobus u nich může zastavit. Složitější to bude u vlakového nádraží, kde se bude muset vytvořit provizorní záliv, protože autobus nemůže stavět v komunikaci vzhledem k husté dopravě. „Zastávka bude vytvořena jen provizorně, protože brzy se prostranství před nádražím bude celé kultivovat,“ dodává Schweigstill. Mělo by zde totiž vzniknout nové záchytné parkoviště P+R a nová zeleň.