Měsíce trvající soudní spor mezi odvolaným ředitelem základní školy v Pražské ulici Miroslavem Jiřičkou a městem ještě není u konce. Přesto se mělničtí radní rozhodli najít nové vedení.

Na začátku týdne vyhlásili konkurz na ředitele školy. Předpokládají, že by do své funkce mohl nastoupit už letos v červnu.
Jenže pokud do té doby nebude mít město konečné potvrzení soudního rozsudku, nemůže nově zvoleného ředitele ustanovit do funkce.
Mělnický zastupitel, právník Dalibor Šaman, řekl, že červnový termín není příliš reálný. Soudní spor totiž s největší pravděpodobností bude pokračovat odvolacím řízením u krajského soudu, a tak se může protáhnout nejméně do července.

Vyhraje město?
K rozhodnutí vyhlásit výběrové řízení vedl radní březnový verdikt Okresního soudu v Mělníku. Soudce tehdy rozhodl, že sesazení Miroslava Jiřičky z funkce ředitele Základní školy J. Matiegky v Mělníku bylo oprávněné.

S rozhodnutím soudu se ale Miroslav Jiřička nehodlá smířit. Před měsícem Deníku řekl, že se proti verdiktu odvolá. „Rozhodnutí Okresního soudu v Mělníku potvrdilo důvody, proč jsem chtěl, aby kauzu projednával jiný soud,“ poznamenal tehdy Jiřička.

Dočasné vedení
Vliv Jiřičky na fungování chodu školy v Pražské ulici jeho odchodem z funkce neskončil. Dočasně jmenovaná ředitelka Bedřiška Frundlová ho totiž na začátku školního roku jmenovala svým zástupcem. Nejdříve pro druhý stupeň, následně pak i pro výchovu a vzdělávání. „Je to odborník v oblasti pedagogiky a zákonů,“ zdůvodnila tehdy své rozhodnutí Frundlová.

U soudu skončila pře mezi Miroslavem Jiřičkou a městem poté, co se bývalý ředitel s odchodem z funkce odmítl smířit.
Tvrdil, že důvody pro jeho odvolání jsou malicherné, a že Česká školní inspekce nepotvrdila v práci vedení školy žádná významná porušení právních předpisů.

Radní mu znemožnili řízení školy odvoláním v srpnu loňského roku.