Personál mělnické nemocnice zažil nedávno nevídanou věc. Pacientka, kterou lékaři ošetřili na interním oddělení, odmítla zaplatit za ošetření, ohrožovala personál a ani nechtěla odejít. Ven ji museli vyvést strážníci v poutech. Z rozčilení pak ještě zapálila ceduli s informacemi o placení poplatků.

Deníku se podařilo zjistit, že devatenáctiletou Slovenku přivezl do Mělníka neznámý řidič kamionu, pravděpodobně se jednalo o prostitutku, což údajně prozrazovalo její chování a především vzhled. „Tuto pacientku jsme dne 29. února ošetřili na interním oddělení. Po ošetření začala být agresivní a ohrožovala personál. Proto byla přivolána hlídka městské policie,“ vysvětlil jednání lékařů ředitel nemocnice Ladislav Lednický.

Strážníci se snažili jít na mladou ženu po dobrém, nedočkali se ale ničeho jiného, než sprostých nadávek. „Žena navíc kladla pasivní odpor, takže ji strážníci museli vyvést pomocí pout,“ uvedl Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník. Ženu vyvedli mimo areál nemocnice do Nemocniční ulice brankou u vilky ředitelství. Až tam jí strážníci pouta sejmuli. Sestry z interního oddělení branku dočasně pro jistotu a ze strachu zamknuly.

Pro mladou Slovenku, která se cítila ukřivděná, tím však potyčka neskončila. Během chvilky se k brance vrátila a začala do ní silou mlátit. Při tom ji viděl vrátný Jiří Dubský, který šel domů z práce. „Už jsem v práci končil a šel směrem ke skleníku. Všiml jsem si, jak mlátí do dveří. Slušně jsem jí řekl, co to vyvádí a ať toho nechá. Dočkal jsem se ale jen slovenských nadávek,“ řekl Dubský.

Žena všeho nechala. Vrátný však nešel daleko, zastavil se na pivo v blízké hospodě, odkud na branku dobře viděl. A bylo na co koukat. Žena se k brance vrátila a strhla papírovou ceduli, která informovala pacienty nemocnice, kde a kdy mohou zaplatit povinné poplatky za ošetření u lékaře. „A nejen to. Zapálila jí,“ popsal dál zážitek s pacientkou Dubský, který ihned z mobilu zavolal městskou policii. Strážníci k místu přivolali také Policii České republiky a společně vše dořešili. Co přesně ženě hrozí za postih, není zřejmé.