Na mělnické radnici v úterý ráno zasedla kvůli rozsáhlým ztrátám ve městě bezpečnostní rada, v jejíž čele stál starosta města Miroslav Neumann. „Od úterního rána pracovali dobrovolní hasiči města Mělníka na odstraňování následků vichřice,“ uvedl starosta s tím, že v terénu byli také městští strážníci a pracovníci technických služeb.

Podle čtenáře Mělnického deníku Luboše Neznalíka, který žije v jednom z domů v Dukelské ulici, se smršť přes sídliště přehnala ve zhruba stometrovém pruhu. „Začalo to z ničeho nic, během pár vteřin. Všichni jsme si mysleli, že je to buď zemětřesení nebo padající letadlo, naštěstí to byl jen rachot padajících tašek,“ řekl Deníku Neznalík a dodal, že z bytovky, ve které bydlí, odnesl vítr část střešní krytiny.

Největší škody bouře napáchala v parku Na Polabí a v sídlišti Sportovní. Po jejím řádění všude zůstaly desítky polámaných stromů. Vyvrácené topoly a břízy zdemolovaly také dodávku a tři osobní auta.

Vichřice neušetřila ani střešní tašky na kostele svatého Petra a Pavla. Poničená zůstala i střecha na sousední románské věži. V Bezručově ulici se dokonce vyvalila zeď, která zasypala přilehlý chodník.

Ze slov ředitele mělnické městské policie Ladislava Hošmánka je zřejmé, že první, kdo začal situaci během bouře monitorovat, byli právě městští policisté. „Dvacet minut po jednadvacáté hodině začali strážníci vyjíždět na oznámení jednotlivých občanů ke vzniklým škodám. „Až do úterního rána strážníci zjišťovali další škody ve městě a předávali je k řešení podle příslušnosti,“ doplnil Hošmánek.

JIŘÍ ŘÍHA, MICHAELA ROZSYPALOVÁ