Radmila Čukatová z centrály společnosti Deníku sdělila, že v Kralupech nad Vltavou si nejčastěji přáli vybudování venkovní posilovny a rozšíření dětského hřiště v části Mikovice při jižním okraji města, u sousedů ve Veltrusích pak byl největší zájem o vybudování dětského a cvičebního hřiště v parku za hřbitovem.

„Skupina ORLEN Unipetrol daruje na realizaci obou projektů každému z měst částku ve výši jednoho milionu korun,“ slíbila Čukatová. V obou městech tak podle přání obyvatel vzniknou dětská hřiště i venkovní posilovny.

close Starosta města Veltrusy Filip Volák, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol Katarzyna Woś a starosta města Kralupy nad Vltavou Marek Czechmann (na snímku zleva) při symbolickém předání daru. info Zdroj: se svolením ORLEN Unipetrol zoom_in Starosta města Veltrusy Filip Volák, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol Katarzyna Woś a starosta města Kralupy nad Vltavou Marek Czechmann (na snímku zleva) při symbolickém předání daru.

Překvapením, a to milým překvapením, bylo, že se ve sběrných boxech a v on-line hlasování sešlo dohromady bezmála 1,2 tisíce hlasů, pochválila zájem veřejnosti místopředsedkyně představenstva petrochemické skupiny Katarzyna Woś. „Těšíme se na úspěšnou realizaci obou projektů i na další aktivity v rámci našich snah o dobré sousedské vztahy,“ zdůraznila.

Hotovo v létě či do konce roku

„Obyvatelé Kralup nad Vltavou odevzdali celkem 646 hlasů, z toho 299 v podobě hlasovacích lístků a 347 v on-line hlasování,“ připomněla Čukatová. S tím, že vítězný projekt – vybudování venkovní posilovny a rozšíření dětského hřiště – obdržel bezmála polovinu hlasů (přesně 322). Ve hře ještě byly revitalizace veřejného prostoru a rekreačního hřiště na sídlišti Hůrka (s 233 hlasy) a nová grilovací místa v lokalitách Strachov a Macalák (těm by dalo přednost 91 hlasujících).

„Rád bych poděkoval všem obyvatelům našeho města, kteří se do hlasování zapojili,“ chválí i starosta Marek Czechmann (za STAN). Vítězný projekt si podle jeho slov vyžádá celkové náklady vyčíslené na 1,1 milionu korun; město tedy ještě něco přidá. „Přesný termín zatím není stanoven, ale dobře připravený projekt plánujeme uskutečnit během dvou měsíců – s největší pravděpodobností v době letních prázdnin,“ konstatoval.

Starosta Veltrus Filip Volák (za STAN) předpokládá, u nich budou potřebovat zhruba půl roku. „Nechceme podcenit přípravnou fázi, která zahrnuje dokončení návrhu, vyjádření dotčených orgánů a výběrové řízení na dodavatelské firmy,“ konstatoval starosta, podle jehož slov ještě není hotová projektová dokumentace.

Hovořit o termínu je tak předčasné, avšak vše by se mělo stihnout ještě letos. „Město počítá se spoluúčastí a investicí do mobiliáře a oplocení, případně i s doplněním menších herních prvků,“ naznačil, že i zde chtějí ještě k darovanému milionu připlatit.

Veltruské hlasování, do něhož se zapojilo 522 občanů, přineslo vítěznému projektu téměř 67procentní podporu: 333 hlasů. Občané dále měli na výběr úpravy okolí nového komunitního centra s posezením pod lípou (127 hlasů) a revitalizaci veřejného prostoru v Družstevní ulici včetně cvičebních prvků (62 hlasů).