Podle místostarosty Milana Schweigstilla má rada aktuálně obavy z toho, že se na srazu sejde množství lidí, překračující povolený limit, který sice činí 2 500 osob, ale jen v areálech se stavebně oddělenými sektory, přičemž každý sektor může naráz pojmout maximálně 500 lidí.

„Jinak se nám akce moc nelíbí už dlouhodobě. Jezdí na ni vytuněná auta a je moc hlučná, což je pro některé obyvatele nepříjemné. Z lokality přicházejí stížnosti a tvrzení, že takové věci do města nepatří,‟ dodává Milan Schweigstill s tím, že o negativním postoji města k události vědí organizátoři už několik let.

Vojtěch Mrázik a Martin Kubíček z komunity Nezkusíš… Nevíš… ovšem tvrdí, že se jedná o jejich první akci, nepočítají-li menší srazy na parkovištích. Vyjádření rady města je prý velmi zaskočilo. „Myslím si, že vyjádření města není zrovna na místě. Takových akcí je v okolí velmi málo a mladí lidé jako my nemají možnost se někde v poklidu sejít k zábavě,‟ říká Vojtěch Mrázik, podle kterého zatím organizátoři právě kvůli tomu, že se jedná o jejich první akci, nedokážou předem odhadnout návštěvnost.

„Město nám sraz zakázat nemůže, jelikož ho pořádáme na soukromém pozemku. Na jeho prohlášení je špatné, že nám může odlákat návštěvníky,‟ dodává Vojtěch Mrázik s tím, že myšlenka srazu spočívá v tom sejít se s přáteli v pohodové atmosféře, popovídat si a nenudit se doma u televize. Část výdělku z akce má navíc pomoct mělnickému útulku, který momentálně hledá větší prostory pro provozování činnosti. Organizátoři také ve svém oficiálním prohlášení žádají příznivce akce a členy komunity, aby se vyvarovali zbytečných komentářů, které by mohly způsobit problémy ze strany města.

Sraz všech milovníků aut jakéhokoliv stylu a rázu se měl původně konat už 16. května. Z důvodu pandemie se ovšem musel přeložit na tento víkend. Auta zaplatí za vjezd dvě stě korun, pěší za vstup padesát korun a děti do deseti let mohou na akci zavítat zdarma. V areálu na návštěvníky čeká také občerstvení.

Komunita Nezkusíš… Nevíš… má i svoji facebookovou skupinu určenou lidem se vztahem k autům jakéhokoliv vzhledu a rázu. V současné době čítá 731 členů, kteří v ní zveřejňují fotografie svých vozidel, zábavná videa a vedou diskuze ohledně motorismu.

PRO A PROTI
Proč město s pořádáním akce nesouhlasí:
- Je příliš hlučná
- Město má strach, že se na místě shromáždí víc lidí, než povoluje limit
- Obyvatelé si stěžují, že takové akce do města nepatří
- Organizátoři o negativním postoji k takovým akcím prý vědí už léta

Proč organizátoři chtějí akci uspořádat:
- Část výdělku pomůže mělnickému útulku
- Mladí lidé prý jinak nemají možnost se někde v klidu sejít k zábavě
- Setkání s přáteli v příjemné atmosféře

Jiří Štraub