Na základě odborné degustace piv zúčastněných pivovarů si jejich zástupci vybírali z deseti finalistek tu „svou“ dívku, která bude soutěžit v Miss zlatého moku ČR.

Jako první vybírali zástupci ústeckého pivovaru Zlatopramen. Z nastoupených deseti finalistek na prknech žateckého Městského divadla manažer Boris Rajdl bez váhání označil dívku s číslem 4, Marcelu Vovsovou z Mělníka, třiadvacetiletou studentku Vyšší odborné zdravotnické školy v Praze a bývalou žákyni Soukromé střední zdravotnické školy Mělník. „Dali jsme přednost něžnosti a ženskosti“ - uvedl Rajdl a dodal: “Tato sympatická záchranářka je pro tuto soutěž miss jako stvořená, máme hodně horké želízko v ohni pro galavečer Miss zlatého moku v Žatci.“ Těší se na prohlídku pivovaru v Ústí, kam ji zástupci pivovaru pozvali na exkurzi, aby se seznámila s provozem a mohla tak úspěšně reprezentovat při galavečeru Miss zlatého moku, který bude v Žatci v rámci oslav chmele a piva - Dočesné 5. září.

„V létě bude pro finalistky miss zlatého moku připraveno překvapení, loni se např. koupaly v Pivních lázních, uvedl ředitel soutěže Petr Šimáček.

Vlastimil Huttig