Rodiče Leontýnky Veronika a Vladimír Stinkovi se seznámili v restauraci, kde tatínek příležitostně pracoval. Je to spousta let a už si to vlastně ani pořádně nepamatují. „Znali jsme se dlouho před tím, než jsme si spolu vůbec něco začali. Takže se to opravdu špatně odhaduje. Nepamatuji si ani první okamžik, kdy jsem ho potkala. Asi mě v tu chvíli vůbec nezajímal,“ usmívá se Veronika Stinková.

Leontýnka byla vytouženým miminkem mladého páru. „Čekali jsme na ni deset měsíců, než se zadařilo,“ vzpomíná maminka.

Dnes už je malé skoro osm měsíců a zvládá své první slovo na jedničku. „Říká bába. Občas se jí podaří před to přidat i další slabiky a zní to jako blbá bába. Ale jinak je to všechno spíš takové žvatlání, než nějaká slova. Navíc musí mít opravdu kecavou chvilku, aby povídala. Už od narození je taková plačtivá. Ale jinak je to naprosto úžasné miminko,“ říká Veronika Stinková.

Mezi oblíbené hračky malé princezny patří zpívající a hrající kravička. „Bereme ji s sebou vždycky do autosedačky, kdy někam jedeme. Je s ní opravdu spokojená. Jinak je jí to jedno. Nejraději má pečicí papír, plastovou lžičku, plechovku od čaje a v ní rolničku, kartáček na zuby, to je prostě její. Ona moc nemusí také ty extra drahé hračky. Vyblbne se spíše s něčím jednodušším,“ vysvětluje maminka Veronika.

První zoubky vyrostly Leontýnce Stinkové hodně brzy. Ve čtyřech měsících už měla první dva, které si rodiče protrpěli společně s ní. Na další čtyři nahoře je upozornila až lékařka na půlroční kontrole. Teď má Leontýnka šest krásných zoubků.

Maminka Veronika svou dceru už od tří měsíců nekojí. „Přestala chtít mléko. Ani normální nám nechtěla pít, takže jsme na bylinkových čajíčkách, jogurtech a přesnídávkách. Co jí hodně chutná, to jsou jogurty, které nejsou ošizené. Jak jezdí takové to Mléko z farmy, tak na tom si opravdu pochutnává,“ popisuje jídelníček dcery Veronika Stinková.

Malé Leontýnce chtějí rodiče pořídit ještě bratříčka. Zatím nejsou sice rozhodnuti, kdy by to mělo být, ale určitě druhé miminko chtějí.

„Nejdříve jsme říkali, že dřív, než půjde Leontýnka do školy, druhé miminko nechceme. Ale na druhou stranu, když si to člověk odbude hned v začátku se dvěma, můžete pak uklidit hračky a nechat volné všechny zástrčky v zásuvkách. Tak možná, až půjde malá do třetího roku,“ přemýšlí maminka.