Míra nezaměstnanosti se přitom v jednotlivých obcích regionu velmi liší. Vůbec nejnižší nezaměstnanost v celém mělnickém okrese je ve Všestudech. Tam ze 167 ekonomicky aktivních obyvatel nepracuje pouhých šest.

Naopak v Zálezlicích nepracuje ze 164 ekonomicky aktivních obyvatel vesnice zhruba každý sedmý.

V nabídce přibylo v minulém měsíci jen 143 nových pracovních míst. K poslednímu červencovému dni evidoval mělnický úřad práce dohromady 513 pracovních příležitostí. Přitom dosažitelných uchazečů jsou v mělnickém regionu bezmála čtyři tisíce.

Z hlediska mikroregionů je v mělnickém okrese nejméně nezaměstnaných osob na Kralupsku. S vůbec nejvyšší nezaměstnaností v okrese se potýkají obce, které patří do Sdružení obcí Kokořínska.

Podle v pondělí zveřejněných údajů Českého statistického úřadu se ekonomika v Česku vrátila na úroveň z května 2004. To ukazuje, že práce se nyní hledá nejhůř za posledních nejméně pět let. Výrazný růst nezaměstnanosti se očekává především v zimě, kdy není téměř žádná nabídka sezonních míst. K prvnímu výraznějšímu poklesu nezaměstnanosti dojde podle statistiků nejdříve na jaře příštího roku.