Původně se Kristýna Konopíková chtěla věnovat designu automobilů, doma jí to však rozmluvili s tím, že je to mužská práce. „Na základní škole jsem ještě přesně nevěděla, co půjdu studovat. Věnovala jsem se závodně atletice, a tak jsem se rozhodovala mezi sportovně nebo kreativně založenou školou,“ vzpomíná Kristýna Konopíková na dobu před čtyřmi lety.

Nakonec si rodačka z Liberce zvolila střední zahradnickou školu v Mělníku, protože chtěla navrhovat zahrady. Jako specializaci si vybrala floristiku. A dobře udělala, protože jako floristka dva roky za sebou zabodovala na prestižní soutěži Děčínská kotva. Stala se mistryní České republiky ve floristice v juniorské kategorii.

Loni na soutěži v Děčíně připravovala svatební kytici, výzdobu kostela, košíčky pro družičky a podložku pod prstýnky. Jako odměna za vítězství ji čekal týdenní pobyt v Itálii, kde se mohla zúčastnit velké přehlídky nových květin.

„Svatební kytici dělám nejraději z orchidejí, ale dá se použít v podstatě jakákoli květina, která vydrží, například santina,“ říká Kristýna a vysvětluje, že kytice z orchidejí vydrží i dva dny bez vody.

Vazba první svatební květiny Kristýně trvala čtyři hodiny. Dnes už menší „svatebku“ zvládne za hodinu a půl.

Teď čeká Kristýnu maturita. Pak by chtěla ve studiu pokračovat na vysoké škole. „Až dostuduji, chtěla bych si založit vlastní firmu a věnovat se návrhům zahrad i floristice,“ prozrazuje Kristýna své plány do budoucna.

O tom, jaké zahrady bude navrhovat, už má jasno. „Nelíbí se mi rostliny, které jsou přísně tvarované, mám raději přirozenou podobu,“ uzavírá Kristýna Konopíková.