Most bude prozatím přístupný pouze pro pěší, postupem času však ani pro ně ne. V blízkosti mostu se ale počítá s vybudováním dočasné lávky. „Jedná se o poměrně důležitou dopravní tepnu ve městě, takže to samozřejmě znamená určitý zásah. Veškeré práce by měly být dokončeny do 31. května tohoto roku, poté bude most zprovozněn,“ vysvětluje mělnický místostarosta Milan Schweigstill.

Oprava se bude týkat kompletní konstrukce, a to včetně pilířů. Upraví se taktéž povrch zábradlí. Jedním z důvodů pro tuto akci je skutečnost, že most je momentálně již v relativně špatném stavu. „Byl na stupni pět ze sedmibodové stupnice. Chceme ho mít přístupný hlavně pro okamžik, kdy by na konci tohoto roku, případně počátkem roku příštího měla začít druhá stavba obchvatu. Zde se dá totiž očekávat výrazný nárůst provozu,“ dodává místostarosta.

Rekonstrukce si vyžádá částku šest milionů korun. Uzavření mostu se dotkne také městské hromadné dopravy. Linka 474 nebude po dobu uzavírky obsluhovat zastávku Koupaliště. Linka 747 pak bude jezdit z koupaliště kolem vlakového nádraží a na autobusovém nádraží bude mít konečnou. K zastávce Pivovar autobus zajíždět nebude.

Rekonstrukci čeká také most v ulici Legionářů přes vlečku. Úplná uzavírka je předpokládána od počátku února do konce června. V plánu oprav je potom i mostek přes náhon v Mýtní ulici.