Stavební firma by svoji dosavadní práci na mostě měla přerušit od pátku 20. prosince. Most by měl být v tento čas osazen zábradlím a svodidly. Hotové by měly být také schody na stranu bývalého autobusového nádraží.

V tuto chvíli jsou již hotové vozovky a chodníky na mostě. Do středy 18. prosince by pak měly být zprovozněny také lampy veřejného osvětlení.

Most bude postupně osazen informačními značkami ohledně průchodnosti přes stavbu. Otevřené budou pouze chodníky pro pěší, proti vjezdu vozidel na most bude stavba zabezpečena. „Firma slíbila osazení všech pěti vjezdů na most betonovými bloky. Most nebude sjízdný pro žádná vozidla,“ důrazně připomněl starosta Štětí Tomáš Ryšánek.

Stavba samozřejmě ještě není zcela hotová. Práce na mostě budou pokračovat s ohledem na zimní počasí – zhruba od poloviny února, kdy by se mělo začít s budováním kruhové křižovatky u bývalého autobusového nádraží. S otevřením mostu se pak počítá v květnu.

Přerušení prací na mostě se nijak nedotkne provozu přívozu přes Labe. Lidé tak mohou využívat přívoz stejně jako doposud. První spoj vyplouvá ze štětského přístaviště ve 4.21 hodin, poslední z hněvického přístaviště v 0.31 hodin.