V areálu školky se nachází pět tříd, které jsou rozděleny podle věku: Pastelka, Čtyřlístek, Zvoneček, Sluníčko, Kopretinka. Dalších sedm tříd potom najdeme v sesterské MŠ Mikovická. Součástí kolektivu je i několik dětí s podpůrnými opatřeními, které mají osobní asistenty.

Historie této školky se začala psát v roce 1976, kdy vznikla v Kralupech nad Vltavou jako osmá v pořadí. Tehdy ještě pod názvem MŠ v Zátiší. V současné době se mateřská škola může těšit z kompletní rekonstrukce, která zahrnuje kuchyně, třídy i ostatní prostory.

Součástí areálu je krásná a rozsáhlá zahrada, která dětem nabízí širokou škálu herních prvků. V rámci celoročního programu probíhají ve školce nadstandardní aktivity. Děti si tak mohou poprvé osvojit základy angličtiny, další variantou je plavecký výcvik v městském bazénu a připraven je také keramický kurz s pohádkou a kineziologickým cvičením.

Vedení školky organizuje během roku řadu zajímavých akcí. V květnu například probíhaly Májové dílny, soutěžní dopoledne, akce pro děti i rodiče s názvem Kapitán a jeho pirátská výprava a samozřejmostí jsou pak výlety za dobrodružstvím jednotlivých tříd. Vzdělávání dětí zde probíhá v rámci programu Příběhy z klobouku příběhy z klobouku nám napoví, co se děje v každém ročním období. Děti v této školce prožívají skvělou životní etapu, na kterou budou jednoho dne určitě vzpomínat s radostí a láskou.

Už zítra v tištěném vydání Mělnického deníku představíme odloučené pracoviště MŠ Mikovická z Kralup nad Vltavou