Hnutí Společně pro Mšensko sice ve volbách získalo bezmála šestačtyřicet procent hlasů voličů a z nich vyplývajících sedm mandátů pro zastupitele, jejich největší rivalové z ČSSD v čele s lídrem Jaromírem Flíglem si ovšem na své konto připsali třicet procent voličských hlasů a pět zastupitelských křesel.

Je poměrně nepravděpodobné, že by se právě tato dvě politická seskupení domluvila a vytvořila silnou společnou koalici, jako se to stalo například v Mělníku, která by následující čtyři roky spravovala městskou kasu.

Stále se jedná

Nicméně Jaromír Flígl to zcela nevyloučil. „Povolební jednání samozřejmě probíhají, a to napříč politickým spektrem," uvedl šéf mšenských sociálních demokratů. „Hlavní je domluvit se tak, aby byl možný další rozvoj Mšena. Ve hře jsou stále všechny varianty," doplnil.

S jeho prohlášením ale nesouhlasí současný starosta Mšena Martin Mach. „Jednání sice ještě probíhají, nicméně to vypadá, že už jsme nějakým způsobem domluvení," připomněl vítěz voleb.

Jedním dechem ovšem dodal, že neexistuje žádná písemná dohoda, která by byla závazná a že do ustavujícího zastupitelstva, které by se mělo konat v pondělí 3. listopadu, zbývá ještě spousta času. „Nemohu úplně vyloučit, že ještě dojde k nějakým turbulencím. To bude záležet hlavně na aktivitě ostatních stran. Máme uzavřenou dohodu takzvaně podáním ruky a nyní řešíme složení rady," popsal Martin Mach s tím, že raději nechce být příliš konkrétní.

Koalice je zřejmá

S kým se nakonec hnutí Společně pro Mšensko domluvilo na spolupráci, neprozradil. Nicméně poznamenal, že koalice, která vzniká, by měla mít v zastupitelstvu těsnou většinu.

Z toho je možné vyvodit, že se současný mšenský starosta dohodl s jediným úspěšným zástupcem ODS Karlem Píčem. Jeho vyjádření k povolební situaci ve Mšeně se ovšem Mělnickému deníku nepodařilo do uzávěrky vydání získat.