Na svém posledním zasedání se na tom shodli tamní zastupitelé.

Podle mšenského místostarosty Václava Nováka je sdružení obcí Máchova kraje zaměřené především na cestovní ruch v oblasti Dubá, Doksy a Bělá pod Bezdězem. „Vzhledem k tomu, že jsme s provozováním letních cyklobusů začali spolupracovat s Dubou a Doksy, zjišťujeme od nich, jak svazek obcí Máchova kraje funguje,“ poznamenal místostarosta. Město by podle Nováka mohlo do svazku obcí vstoupit, čerpat z jeho projektů a zapojit se do jeho aktivit.

„Sdružení obcí Kokořínska, kterého jsme členem, má ve svém portfoliu také cestovní ruch, ale v tomto směru musím sebekriticky uznat, že za svazkem obcí Máchův kraj trochu zaostává,“ řekl Václav Novák a dodal, že by Mšenu vstup do svazku přinesl propagaci cestovního ruchu
z další lokality.

Pokud mšenská radnice uspěje a město se stane součástí Dobrovolného svazku Máchův kraj, bude za každého obyvatele města do společné kasy odvádět příspěvek čtyři koruny.

Dobrovolný svazek obcí Máchův kraj tvoří devatenáct obcí, největší z nich jsou právě města Dubá, Doksy a Bělá pod Bezdězem.