Pětatřicetiletý muž navíc z místa nehody utekl s cílem vyhnout se trestu. Deníku se podařilo zjistit, že jel příliš rychle a chvílemi dokonce vjížděl do protisměru, přestože tak ohrozil protijedoucí auta. Na téměř rovném úseku v mírné levotočivé zatáčce dostal ve vysoké rychlosti smyk. Auto vyletělo do levého příkopu u silnice. „Následně narazilo pravým bokem do stromu,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová.

Muž dostal po nehodě strach a utekl do nedaleké hospody. Při nárazu utrpěl velmi vážné poranění na hlavě a další oděrky po těle. Z podniku se pak přesunul domů a odmítal jít do nemocnice.

Díky svědkům se policistům podařilo v krátkém čase muže vypátrat. Nejdříve tvrdil, že vozidlo vůbec neřídil a zranění si způsobil při pádu. Pod tlakem důkazů se ovšem k jízdě přiznal.

„Odmítl dechovou zkoušku, v současné době čekáme na rozbor krve,“ uvedla Johnová. Podle svědků byl ale muž silně opilý. Se zraněními později skončil v boleslavské nemocnici.

Řidič nemohl policistům ani předložit řidičský průkaz. Ten mu totiž přibližně před měsícem zabavila hlídka při silniční kontrole. Tehdy muž nadýchal 0,3 promile alkoholu.