Mšenští školáci a sportovci se možná už v příštím roce dočkají moderního multifunkčního hřiště, které by mělo stát na pozemku za základní školou. Záleží však především na tom, jak projekt na jeho výstavbu uspěje na kraji s žádostí o dotaci.

Původní projekt víceúčelového sportoviště s náklady osm milionů korun je podle starosty města Martina Macha nutné přepracovat. „Letos na podzim byly v regionálním operačním programu Středočeského kraje vyhlášeny nové grantové podmínky, takže se na ně snažíme reagovat,“ uvedl pro Deník Mach.

Jednou z podmínek je zahrnutí výstavby hřiště do rozvojového akčního plánu města, To projekt splňuje. Další zásadnější změnou je snížení dotačního titulu do podpory nejvýš pět milionů korun. „Projekt se nyní snažíme přepracovat tak, abychom ho co nejvíce zlevnili. Pravděpodobně ho rozdělíme na dvě etapy. V první z nich se zaměříme na nutnost sportoviště a do druhé bychom zahrnuli zbylé věci,“ dodal starosta.

Původní projekt počítal vedle samotného běžeckého oválu s víceúčelovým hřištěm uprostřed i s novým oplocením celého areálu, osvětlením, kamerou nebo domkem se sociálním zázemím. A také s výsadbou zeleně. Radnice teď ale musí spoustu položek škrtat. „Je možné v první fázi vypustit nový plot a obslužný domek,“ uvedl Mach.

Upravený projekt vedení města předloží do poloviny prosince. Jestli hřiště na dotaci dosáhne, bude jasné až na jaře příštího roku. Pokud město peníze získá, s výstavbou se podle starosty začne už v příštím roce.