Od začátku příštího týdne bude zavřená křižovatka ulic S.K. Neumanna, Podřipské a Mostní, pod železničním viaduktem v centru města.

Objízdná trasa povede řidiče z křižovatky Na Františku přes sídliště Cukrovar, dále kolem Penny Marketu směrem pod vrch Hostibejk.

Úvodní etapa rekonstrukce průtahu městem, která začala na podzim minulého roku, zahrnovala právě stavbu kruhové křižovatky pod Hostibejkem.

Původně měly další etapy pokračovat až letos na jaře. První z nich, kruhová křižovatka pod viaduktem, ale začíná zřejmě díky mírnému zimnímu počasí už teď.

Třetí etapa, která bude nejnáročnější, počítá se třetím kruhovým objezdem Na Františku. Jak před časem vysvětlil kralupský místostarosta Libor Lesák, dojde tam navíc 
k překopání celé silnice, aby mohl být vybudován její podchod. Projekt počítá i s novou lávkou přes potok a veřejným osvětlením.
Třetí etapa přitom zkomplikuje motoristům cestování mezi oběma částmi města, rozděleného řekou, protože na dobu asi dvou měsíců se uzavře kralupský most T.G. Masaryka.

Auta budou muset Kralupy nad Vltavou objíždět pravděpodobně přes Nelahozeves.

Město bude v rámci rekonstrukce financovat podchod Na Františku, lávku přes potok na Cukrovar a veřejné osvětlení. Mělo by jít o zhruba osmnáct milionů. Podobnou částku zaplatí kraj a zbytek pokryje evropská dotace.