V regionu o zprostředkování zaměstnání a zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání žádali hlavně lidé, kteří pracovali ve službách, dále pak ve sklářském a zpracovatelském průmyslu, ve službách pro obyvatele, automobilovém průmyslu, pohostinství a cestovním ruchu.

Podle Kateřiny Beránkové je na okrese ovšem největší sháňka po pomocných pracovnících v zemědělství, a to v rostlinné výrobě a zahradnictví. Zájem je také o pomocné skladníky a pracovníky ve skladech.

Podle dat ministerstva práce a sociálních věcí nejvíce pracovních míst na Mělnicku nabízí Postřižín, a to 1202. Nejvyšší počet uchazečů o zaměstnání mají Kralupy nad Vltavou, celkem 536. Ve městě je zároveň stejné množství volných pracovních pozic.

Obec, kde podle dat nikdo neshání zaměstnání, je pak Lhotka. Tam zároveň s šestnácti dalšími obcemi není k mání žádné místo.
Nejvyšší podíl nezaměstnaných, 10,3 procenta, má Kanina, kde bydlí 58 lidí ve věku mezi 15 a 64 lety. Zaměstnání se tam snaží sehnat osm obyvatel, přičemž je k dispozici jedno volné místo.

close Mělník info Zdroj: Deník zoom_in

Jiří Štraub