Dealeři drog stále častěji nacházejí své zázemí v mělnickém regionu. Zásobují své zákazníky zejména pervitinem, který sami vaří, a marihuanou.

Nárůst drogové kriminality v regionu potvrdili mělničtí policisté. Jen za letošní rok vyrazili na devět vytipovaných míst, kde zadrželi celkem dvanáct pachatelů, deset mužů, z nichž nejmladšímu je teprve devatenáct let, a dvě ženy.

Mluvčí mělnické policie Jana Žáčková uvedla, že jednou z příčin, proč se Mělnicko stalo oblíbeným místem vařičů drog a místem pro pěstování konopí, je silné propojení z Prahou. „Co se týká pervitinu, jedná se ve většině případů o velmi kvalitní fet, který zde vařiči vyrábějí, Při posledních akcích se policistům podařilo zajistit i takzvaná psaníčka, která už byla připravena k přímé distribuci,“ řekla Žáčková.

Při policejních akcích, zaměřených na odhalení výrobců a dealerů drog, pomáhala často i zásahová jednotka, pachatelé totiž bývají ozbrojeni. „Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili řadu věcí, které pocházely z trestné činnosti, například motorová vozidla, čtyřkolky a nářadí,“ dodala Žáčková.

Jedním z posledních zadržených byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Kralupska, který tam vařil pervitin a prokazatelně ho prodával dalším šesti lidem. Krátce po zadržení byl obviněn z trestného činu, za který si může odsedět až deset let.