Průzum složení vozového parku na Mělnicku provedli redaktoři Mělnického deníku v sobotu v odpoledních hodinách u obce Vysoká Libeň.

Jaké značky
Ve směru od Mělníka na Mladou Boleslav zde projelo za 40 minut sto automobilů. Z průzkumu vyplynulo, že ve složení vozového parku v regionu Mělník převažuje automobil české výroby, tedy škodovka. Za dobu pozorování jich projelo 36 ze sta. Na dalších příčkách se umístily značky Ford – 15 vozidel, Renault – 11 vozidel a Peugeot – 10 vozidel. Redaktoři Mělnického deníku celkem napočítali 21 druhů značek aut. Takže počty projetých automobilů ostatních značek jsou zanedbatelné.

Starší vozy
Mezi zmíněnými 36 škodovkami byly vozy Škoda 120, Favorit, Škoda Felicia, Škoda Fabia, Škoda Octavia a Škoda Superb. Počet starších vozů, tedy Škody 120 a Favoritů, nebyl příliš vysoký. Bylo jich dohromady napočítáno 8.

Názor
Zeptali jsme se řidičky Anety Jirků z Mělníka na to, zda preferuje značku Škoda. „Neřídím dlouho, teprve čtyři roky. Donedávna jsem jezdila se Škodou 120 a byla jsem spokojená. Jen startování v zimě mi dělalo problémy. Auto jsem dostala od rodičů jako dárek k maturitě. Před měsícem jsem si koupila vlastní vůz – Škodu Felicia. Jsem s ní spokojená. Na trhu jsou spousty značek vozů, ale škodovky budu vždy preferovat, když je to české auto.