Unikátní vzdělávací projekt Kořeny osobností byl v pražské Botanické zahradě zahájen v roce 2009 a od té doby zde vzniká jedinečná Stezka osobností. V současnosti ji tvoří už téměř sto vzácných dřevin a rostlin, jež zde vysadili významní představitelé českého, ale i světového kulturního, sportovního, vědeckého či politického života.

Cílem projektu je atraktivním a přitom důstojným způsobem představit veřejnosti přírodní bohatství spojením nejvýznamnějších osobností se vzácnými či významnými druhy rostlin ze sbírek botanické zahrady. Do projektu se zapojili například Václav Havel, Miloš Forman, Věra Čáslavská, Manolo Blahnik a mnoho dalších, kteří tak symbolicky zanechali své kořeny v botanické zahradě.

Propojení inspirativních životních příběhů se zajímavým povídáním o skvostech rostlinné říše zaujme nejen dospělé, ale i děti, které na stezce naleznou i strom patřící Hurvínkovi, Krtečkovi nebo Večerníčkovi.

Tak jako má Hollywood svůj Chodník slávy, vytváří Botanická zahrada jedinečnou Stezku osobností, kterou si návštěvníci mohou projít během návštěvy rozkvetlých expozic. K dispozici mají mapu, která je k jednotlivým stromům navede.

Šárka Zikmundová