Na mělnickém městském úřadu totiž funguje neoficiální sdílené hlídání dětí. V městě jsou totiž zavřené školky. Pracovníci se tak rozhodli si kolegiálně vyhovět a tam, kde není možné pracovat na dálku z domova, si vypomůžou navzájem.

O sdíleném hlídání dětí hovořila Barbora Walterová, vedoucí kanceláře vedení úřadu. Zároveň ale podotýká, že ji neorganizuje ani úřad, ani jednotlivé odbory. „Jde o ryze soukromou aktivitu matek-úřednic, které nemají pro děti do 10 let hlídání,“ vysvětlila Barbora Walterová.

Online reportáž

Rodiče malých dětí si takto pomáhají s hlídáním, aby mohly chodit do práce. Nejen ale oni: přidali se i další kolegové. „Pomocnou ruku nám podalo i několik kolegů z úřadu, kteří nemusí hlídání dětí řešit a přesto se s námi budou u dětí střídat, pomoc máme i od několika studentek pedagogické a zdravotní školy,“ vysvětlila. Tím ale nekončí výčet těch, kteří se rozhodli pomoci. „Pomoc nabídla i Městská policie Mělník. V takovém čase se ukázalo, že si dokážeme ještě pomáhat,“ zhodnotila celkovou aktivitu všech dobrovolníků Barbora Walterová, mluvčí mělnického úřadu.

Zaměstnavatel tak vyšel vstříc potřebám rodičů, kdy v rámci pracovní doby vždy některou ze zaměstnanců uvolní na hlídání dětí. Hlídání má fungovat až do středy 18. března, kdy bude končit doba ošetřování.

Ilustrační foto
Zákaz restaurací, barů, kaváren. Lidem chtějí vše prodávat s sebou

Provoz úřadu v tuto chvíli není zatím nijak omezen, o takových opatřeních nerozhodl ani krizový štáb, který zasedal v pátek dopoledne. V současné situaci se ale může všechno další den změnit. Platí ale doporučení pro širokou veřejnost, aby výrazně omezila pohyb po budově úřadu. „Využijte primárně kontakt s úředníky po telefonu nebo e-mailem. K objednání na přepážky využijte elektronický objednávací systém. I tímto malým krokem se může zamezit rychlému šíření viru, který uvedl do nouzového stavu celé Česko,“ uvedla Barbora Walterová.

Ilustrační snímek
Zavřela rodinná centra. Rodiče si děti chtěli brát domů, o hlídání nebyl zájem

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník