Rekonstrukce železničního nadjezdu v Nelahozevsi pravděpodobně letos nezačne.

Nákladnou stavbu za více než třicet milionů, kterou financuje Středočeský kraj, brzdí několik problémů.
Potvrdila to mluvčí krajského úřadu Markéta Vítková. „V prostoru, kde se mají po dobu rekonstrukce mostu otáčet autobusy, se nachází skládka,“ uvedla Vítková.

Na skládce, kterou musí nechat nelahozeveská radnice nejpozději do zahájení stavebních prací odstranit, jsou podle lidí z vesnice tuny zeminy.
Podle krajské mluvčí musí také policejní inspektorát opět schválit dopravně inženýrská opatření, zpracovaná před třemi lety, mezi která patří i přechodné dopravní značení. Ani tím ale přípravy na zahájení náročné rekonstrukce nekončí.

„Je nutné vyřešit nejen otáčení autobusů, ale také přepracovat jízdní řády a dohodnout výluky některých železničních spojů,“ připomněla Vítková a dodala, že stavební firma požaduje předání pracoviště na začátku příštího roku.

Po dobu rekonstrukce, která potrvá nejméně sedm měsíců, vesnicí neprojedou žádná mototová vozidla. Dostanou se tam pouze pěší.
Autobusy budou jezdit z obou stran, z jedné k bývalému Unileveru a ze druhé k zastávce U Nadjezdu. V železniční dopravě pak bude po dobu stavby z důvodu bezpečnosti odstavena jedna kolej.