Vaše kapela pochází z Neratovic. Hrajete jen tam nebo jezdíte i dál?
Vyjíždíme poměrně dost často, hrajeme odhadem tak dvakrát až třikrát do měsíce. V září nás čekají dva koncerty v Českých Budějovicích a v Dolní Moravě.

Proč jste se rozhodli dělat zrovna U2 revival?
Určitěproto, že jejich muziku máme rádi. Hráli jsme už jeden revival, ale to bylo napříč různými kapelami. Pak jsme si řekli, že zkusíme jenom U2. Bavilo nás to. Myslím si, že naše kapela má k tomu předpoklady i potenciál. Je třeba dostat se do jejich zvuků a to kluci umí fantasticky. Myslím si, že to, co děláme, má smysl. Baví nás to a baví to i lidi.

Co si myslíte o revivalech jako takových?
Já si nemyslím, že je to nižší meta. I když jsme písničky, které hrajeme, nesložili, tak ten originál má laťku tak vysoko, že i my musíme mít laťku vysoko, aby to nebylo trapné. Je tam veliká možnost se realizovat v provedení. Když mi bylo dvacet let, tak jsem byl v Anglii a zažil jsem U2 naživo. Na téhle muzice jsem vyrůstal. Je to moje krevní skupina.

Přemýšlíte i o vlastní tvorbě?
V tomhle seskupení o tom nepřemýšlíme. Naše kapela vyloženě vznikla proto, abychom si udělali radost a hráli tenhle repertoár.

Hrajete i s autorskou kapelou?
My jsme si všichni zkusili hraní v autorské kapele. Já hraju na basovou kytaru ve skupině, která funguje už dvacet let a je ryze autorská. Náš kytarista Šimon Hrábek hraje v kapele Sox in the box a ta je taky autorská. Nemyslím si, že by ten proces u nás byl takový, že teď hrajeme revival a pak budeme hrát vlastní tvorbu. Na jednu stranu je to jednodušší v tom, že víme, že jsou ty písničky mocné a fungují. Na druhou stranu je pro nás velkou motivací dostát tomu, aby to nebylo trapné a abychom šli do hloubky se zvukem a s projevem.

(Jana Procházková)

Máte třeba i odkoukané pohyby, jaké dělá Bono Vox při vystoupení?
Ne, to jsou moje autentické pohyby. Jestli je tam nějaká podobnost, tak je čistě náhodná. Mám naposlouchané písničky, samozřejmě jsem viděl nějaká videa z koncertů a viděl jsem U2 naživo. Myslím si, že Bono se hýbe určitě jinak, úsporněji. Hlavně na to vůbec nemyslím. Revivalů je v České republice několik a vím, že někteří to mají vizuálně zmáknuté a že jdou i do těch pohybů. Pro nás je vždy důležitější zvuk a projev. Nemusím nosit brýle jako Bono. Nemyslím si, že bych to potřeboval. Myslím si, že by to možná v mém případě bylo i trapné.

Jaký je váš nejlepší zážitek z koncertu?
Já jsem vděčný za každé hraní s touhle kapelou. Hrál jsem v kapele na bicí, na kytaru, na basovku, ale zpěv je pro mě absolutní vrchol z hlediska prožitku a práce s hlasem. A tím, že existuje taková technika jako in-ear (sluchátka přehrávají hudebníkovi odposlech při koncertě přímo do ucha pozn. red.), tak si můžete hrát s barvami a s detaily. Pro mě je zážitek už jenom zpívat s touto kapelou, prožít si to a vidět, že si to užívají i lidé. Myslím si, že to tak má spousta muzikantů.