ON-LINE ke koronaviru ZDE

V souladu s doporučením Krajské hygienické stanice Středočeského kraje – územního pracoviště Mělník byla pacientka izolována a neprodleně převezena do Nemocnice Na Bulovce. V tuto chvíli je na interním oddělení hospitalizováno pět pacientů a nemocnice jedná o jejich přemístění do situaci odpovídajících zařízení.

Nezbytnou péči o stávající pacienty na interním oddělení lékaři provedou za použití osobních ochranných prostředků tak, aby nemocnice zajistila ochranu zdraví našich pacientů, zaměstnanců i jejich rodin. „Nemocnice po celou dobu, před uvedenou událostí i po ní, postupuje v souladu se všemi pokyny KHS v Mělníku a opatřením Ministerstva zdravotnictví vydaným pro řešení podobných situací. Ochrana zdraví pacientů, zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků je pro nás na prvním místě,“ upozornil tisková mluvčí.

Mezi opatření patří například dočasné zastavení příjmu nových pacientů na interní oddělení, zajištění ochranných prostředků pro zaměstnance, testování zaměstnanců, informovanost a poučení zaměstnanců o tom, jak se chovat uvnitř a mimo nemocnici.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník