Problémy s hlučnou mládeží, která dělá nepořádek u obytných domů, mají lidé v Sokolovské ulici v Mělníku. Na místo proto vyrazili v tomto týdnu mělničtí strážníci. Do cíle dorazili v úterý hodinu po poledni.

Zprvu se zdálo, že půjde o jednorázovou akci, při které někdo poházel odpadky na vozovku. „Hlídka objevila v Sokolovské ulici vedle bývalé budovy jeslí značný nepořádek. Velké množství plastových lahví a drobného komunálního odpadu,“ uvedl ředitel mělnické městské policie Ladislav Hošmánek.

Strážníci zjistili, že do těchto míst často chodí partička puberťáků, kteří se chovají hlučně a celkově obtěžují nevhodným chováním ostatní lidi v ulici. Hlídka přivolala pracovníky technických služeb, kteří nepořádek uklidili.

Už kolem půl šesté se strážníci do ulice vrátili. Našli tam skupinku dvanácti hodně hlučných puberťáků. „Čtyřem bylo více než 15 let, ostatní byli nezletilí. Alkohol nepili,“ upřesnil Hošmánek. Strážníci budou do místa často vyjíždět a kontrolovat klid a pořádek, což také řekli celé povedené partičce.