Podle starostky obce Jany Vlkové totiž není ničím výjimečným, když se obcí řítí stovkou.

„Protože jsou naše obce dlouhé, řidiče to láká jezdit hodně rychle,“ řekla starostka a dodala, že největším problémem jsou motorky a kamiony, jejichž řidiči si s povolenou padesátkou v obci také příliš hlavu nelámou.

Teď ovšem pirátům silnic, kteří budou projíždět Medonosy, hrozí, že zaplatí tučné pokuty. Na rychlost v obci totiž už od podzimu dohlížejí nové radary.

„Museli jsme konečně bídnou situaci s dopravou, která u nás už dlouho panuje, nějak vyřešit. V obci nemáme chodník a jít podél silnice je opravdu nebezpečné. Rodiče raději děti vozí až k autobusové zastávce nebo přímo do školy. Je velké štěstí, že v obci nedošlo
v souvislosti s rychlostí k nějakému zranění,“ připomněla Jana Vlková.

Obec má radary v nájmu 
a smlouvu na vyřizování postihů řidičů uzavřela s městem Mělníkem.

„Většina peněz z vybraných pokut půjde firmě, od které máme radary pronajaté, menší část pak zůstane obci na pokrytí provozních nákladů,“ vysvětlila starostka a zdůraznila, že nejde o to, aby motoristé přicházeli o peníze, ale aby se v obcích zklidnila doprava.

Pokud se radary v Medonosích osvědčí, měly by se objevit i ve vedlejších Chudolazích. Do té doby chce starostka Vlková požádat mělnické dopravní policisty, aby tam na rychlost častěji dohlíželi svým přenosným radarem.