Ve městě se nacházejí dvě pobočky České pošty, v Nerudově ulici, která je dosud otevřena každou sobotu mezi devátou a jedenáctou hodinou, a na druhém břehu řeky na Seifertově náměstí v Lobečku, kde je v sobotu zavřeno.

Od 1. dubna 2023 na tom budou obě kralupské pošty stejně. Za zrušením sobot v Nerudově ulici stojí podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka mizivý zájem lidí o víkendový provoz.

„Česká pošta pravidelně sleduje vytíženost přepážek v průběhu týdne na jednotlivých pobočkách. Po vyhodnocení návštěvnosti u pobočky pošty v Nerudově ulici v Kralupech nad Vltavou jsme zjistili, že o víkendový provoz je minimální zájem a naopak v průběhu týdne je potřeba provoz posílit,“ vysvětlil Deníku Vitík.

Posílení v odpoledních špičkách ve všedních dnech

Zároveň s ukončením sobotního provozu tak dojde podle mluvčího České pošty v Nerudově ulici k posílení provozu v průběhu týdne především v odpoledních hodinách, kdy je tam provoz nejvytíženější.

S balíky by lidé problémy mít neměli. Podávat a vyzvedávat je totiž mohou i v Balíkovnách u partnerů České pošty, kterých je v Kralupech nad Vltavou dvanáct, navíc se ve městě nachází i výdejní box. Na většině těchto míst je přitom v sobotu alespoň dopoledne otevřeno, někde i déle nebo také v neděli.

„Jde o oblíbenou službu, která nabízí rychlé vyzvednutí, výhodnou cenu a díky velkému počtu výdejních míst i doručení do blízkosti bydliště, a to často i o víkendech,“ připomněl Vitík s tím, že

Česká pošta disponuje už téměř šesti tisíci Balíkovnami.

U dalších poboček na Mělnicku ani jinde ve Středočeském kraji, které jsou otevřeny v sobotu, nyní Česká pošta o ukončení víkendového provozu nepočítá. Dále u nich ale bude záležet na sledované vytíženosti provozu.

Balíkovny v Kralupech nad Vltavou (mimo pošty)

Které mají i víkendový provoz?

SAZKA Smíšené zboží, Palackého náměstí: sobota 8.00 – 11.00
FELIX elektro, Žižkova ulice: sobota 8.00 – 11.00
SAZKA Tabák Textil, Jungmannova ulice: sobota 6.00 – 11.00
SAZKA Bar, Nerudova ulice: sobota 8.00 – 11.00, neděle 8.00 – 11.00
SAZKA Trafika Hůrka, Hennigsdorfská ulice: sobota 7.00 – 11.00
SAZKA Tabák, sídl. V Zátiší: sobota 6.00 – 11.00
SAZKA Drobné zboží, Dr. E. Beneše: sobota 5.00 – 10.00
SAZKA Potraviny, Gen. Klapálka: sobota 7.00 – 19.00, neděle 8.00 – 19.00
SAZKA Ov. zel.u Penny, Mostní ulice: sobota 7.00 – 12.00

Zdravotní potřeby, Mostní ulice
SAZKA Sázky, sídl. Hůrka
Ruben Group Cafe, Přemyslova

Balíkovna-BOX (samoobslužné zařízení)
Nádražní ulice
sobota i neděle 4.20 – 24.00, 00.00 – 1.15