Do pololetí letošního roku bude nová pobočka fungovat ve zkušebním režimu. Lidé budou moci přijít se svými problémy od pondělí do čtvrtka.

Ředitel městské policie Ladislav Hošmánek slibuje, že v uvedených dnech tu pro občany vždy bude strážník připravený řešit jejich starosti. „Představa je taková, že tam bude i zástupce policie České republiky, aby mohli občané vyřešit své potíže komplexně,“ říká Hošmánek.

Nové pracoviště slouží pouze jako pobočka. Hlavní sídlo městské policie zůstává zatím dál v Husově ulici u náměstí Míru.

Faktem ovšem je, že vedení mělnické radnice disponuje projektem na přestavbu vily v Plavební ulici vedle technických služeb, kam by se mělo výhledově sídlo přestěhovat.

Podle starosty Mikeše mohou být ale lidé klidní: „V Husově ulici samozřejmě nadále zůstane ohlašovna a v případě potřeby jsou strážníci v centru za dvě minuty,“ ubezpečuje starosta.

Před čtyřmi lety opustilo řady městské policie několik strážníků, protože si nedoplnili vzdělání. Ke konci minulého roku už byl ale stav stabilizován. „Nyní máme 26 zaměstnanců. Z toho 24 plně atestovaných a pět z nich zajišťuje práce na úseku dopravně preventivních činností,“ vysvětluje Hošmánek. Dodává také, že ostatní strážníci jsou rozděleni do čtyř směn. V ideálním případě je tedy na denní směnu připravena tříčlenná hlídka.