Rány z dělobuchů, výhrůžky a nadávky, hustý kouř z pohozené dýmovnice. Taková byla atmosféra provázející sobotní hokejové utkání na mělnickém stadionu, o kterou se postaralo asi dvacet výstředních fanoušků z Tábora. Na místě zasahovali policisté i strážníci.

Téměř dvě stovky diváků musely přihlížet při zápasu mezi Mělníkem a hostujícím Táborem řádění skupinky výtržníků, která na sebe upozorňovala házením zábavné pyrotechniky a vulgárními nadávkami, kterými častovala jak pořadatele, tak zasahující policisty.

O velký rozruch se poprvé postarali poté, co po první třetině vhodili o přestávce na tribunu hostů dělobuch.

„Byla to taková rána, že jsem myslel, že narazila rolba do mantitelu,“ řekl očitý svědek, který si nepřál být jmenován.

Ani závěr zápasu se neobešel bez vzájemných ataků fanoušků. Podle svědka při odchodu ze stadionu nevraživost dvou příznivců hokejových týmů vyvrcholila. „Když jsem odcházel ze stadionu, Mělničáci venku před halou provokovali táborské fanoušky a schovávali se za policisty,“ uvedl mělnický fanda. „Táborští se chtěli prát, ale hlídka jim to znemožnila,“ dodal svědek událostí.

Ještě před tím, než bouřliví hosté nasedli do svých aut zaparkovaných u Kauflandu, stačili před odjezdem na místě odpálit dýmovnici.
Podle sekretáře mělnického hokejového klubu Rostislava Příhonského byl problém zejména se třemi podnapilými táborskými muži, kteří vyhrožovali dalšími dělobuchy a sprostě napadali své protivníky i policisty. „Už před zápasem jsem dostal informaci o tom, že letos už na některých místech řádili, že
s sebou berou zábavnou pyrotechniku a po utkání vlezou na plochu a obnažují se. Preventivně jsme proto posílili pořadatelskou službu a dohodli jsme se s bezpečnostní agenturou a s policisty,“ řekl Příhonský s tím, že to klub sice stálo hodně peněz, předešel tak ale velkým problémům.

Mělničtí strážníci vyjeli na místo krátce po půl osmé hodině večer. Ředitel městské policie Ladislav Hošmánek uvedl, že podle sdělení pořadatelů potřebovali posilu kvůli značně vyhrocené situaci, kdy hrozily vzájemné rvačky mezi fanoušky a škody na majetku. Protože byli mělničtí policisté přítomni při celém hokejovém utkání, a předešli tak možným přestupkům a trestným činům, případ už dále nešetří.