Podle Pavla Helebranta z neratovického zimního stadionu není helma povinná, záleží na rodičích, jak své děti při bruslení chrání před možnými úrazy. Stejné je to i na dalších dvou zimních stadionech v Kralupech nad Vltavou a Mělníku, ochrannou přilbu i rukavice tam ale návštěvníkům doporučují.


Na neratovickém zimním stadionu začala sezona už v létě. Na bruslaře tam čeká led v sobotu od 14 do 16 hodin, na zbývající část měsíce zatím žádné veřejné bruslení stanovené není. „Záleží na tom, jak mají hokejisté nebo další zájemci dohodnutý nájem ledu," vysvětlil Pavel Helebrant.

Sobotní neratovické bruslení se odehraje ve dvou časových blocích, od deseti hodin do poledne je věnováno rodičům s dětmi, mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou všem dalším bruslařům. „Na dopoledním bruslení pro rodiče s dětmi mohou začínající bruslaři používat podpůrné pomůcky, většinou židličky, na led smějí i s hokejkami," připomněl Pavel Helebrant. Neratovický zimní stadion rovněž po předchozí dohodě nabízí i školu bruslení.

V Kralupech nad Vltavou začala na zimním stadionu sezona veřejného bruslení právě včera. A bruslí se tam každý den, ve všedních dnech od půl jedenácté do poledne, v sobotu od 15 do 17 hodin a v neděli od 12.30 do 14.30 hodin.

Ledová plocha má za sebou letní rekonstrukci. Na začátku října dorazila na zimní stadion zásilka nového čpavkového chladiva a technici začali oživovat chladicí systém. Chladicí proces začíná ve zbrusu nové strojovně, ve které už téměř vše řídí počítač.

Veřejné bruslení na mělnickém zimním stadionu začalo už před měsícem, bruslí se tam v pondělí a ve středu od 14 do 15.15 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 14 do 15.30 hodin. Víkendové časy veřejného bruslení jsou upřesněny na webu HC Junior Mělník v rozpisu ledu na dané období, neboť se mohou měnit, například podle hokejových utkání. V sobotu mohou přijít zájemci bruslit od 15.15 do 16.15 hodin.

PETRA ŠPITÁLSKÁ
MARTIN TLUSTÝ