Občané Mšena mají možnost rozhodovat o tom, kam půjdou peníze z rozpočtu! Tuto možnost jim vedení města umožnilo pomocí ankety na mšenských internetových stránkách, která byla spuštěna 5. září.

Otázka ankety zněla, která ze mšenských ulici by si zasloužila přednostní opravu. Mezi jmenovanými byly ulice Na Klůčku, Havlíčkova, Sedlec, Přemyslova. Obyvatelé měli také možnost hlasovat pro jiné ulice, než ty, které byly jmenovány.

„Největší počet hlasů pro přednostní opravu dostala ulici Na Klůčku,“ uvedl mšenský místostarosta Václav Novák. Z celkem dvaaosmdesáti hlasů přes třiadvacet procent hlasů patřilo právě této ulici.

Mšeno neotálelo a dalo na radu občanů. Ná základě získaných hlasů nechalo město ulici Na Klůčku opravit. „Ulice má nyní nový povrch, proběhly i úpravy kanalizace a vpustí,“ řekl místostarosta Novák.

„Chtěli jsme investovat do komunikací, které jsou ve špatném stavu a k tomu jsme také chtěli mít i představu lidí,“ vyjádřil se Novák.

Obdobná anketa byla již na internetových stránkách města Mšena zhruba před rokem. Jednalo se o nejvhodnější den, kdy by se měly v tamním kině promítat dětské filmy.

„Z této ankety vzešel jako nejvhodnější den sobota. V minulém roce jsme však nestihli promítání v sobotu zavést. Hodláme tak však učinit v příštích měsících,“ dodal Václav Novák.