Se zahájením výstavby nového obchodního centra v blízkosti dálnice D8 počítala firma Portin, která je investorem projektu, už loni v říjnu. Na pozemku o rozloze 46 tisíc metrů čtverečních se však ještě dlouhé měsíce poté nic nedělo. Až letos v únoru se tam objevily stavebních stroje. Na pozemku se začínají rýsovat stavební základy takzvaného retail parku.

Po reprezentačním plese obce čeká Obříství také hasičský ples.
Kam o víkendu: Mělnicko baví hard rock, retro maškarní i pánská burleska

„V rámci stavebního řízení se posunuly některé lhůty, proto jsme nezačali podle plánu už v roce 2023," potvrdil Jindřich Kukačka, jednatel investiční firmy Portin. Stavba bude podle něho pokračovat tak rychle, jak to jen počasí dovolí. „Plánovali jsme otevřít ještě na konci letošního roku, vypadá to ale spíš na první polovinu roku 2025," dodal.

Podle Kukačky jde prozatím o jeden z největších retail parků investora. Nákupní park bude zahrnovat řadu obchodů se širokou škálou sortimentu na 17 tisících metrech čtverečních.

Bývalá SOŠ a SOU Kralupy nad Vltavou.
Opuštěné učiliště v Lobečku koupí město. Znovu se tam mají učit děti

Netrpělivě na to čekají zákazníci z Kralup nad Vltavou a blízkého okolí, kteří budou mít novou nákupní zónu na dosah a už nebudou muset jezdit za nákupy do pražských Letňan.

Pro nejbližší zákazníky bydlící v přilehlém Kozomíně se v projektu počítá s chodníkem podél silnice II/608, díky tomu se k obchodům dostanou bezpečně.

Projekt, který je rozdělen do čtyř objektů, počítá také s prostorným parkovištěm pro zákazníky i zaměstnance a s plochou pro zásobování jednotlivých obchodů.

Obchody, která mají sídlit v nákupní zóně u Kozomína

Billa, DM drogerie, Super zoo, Pepco, Sportisimo, Jysk, Action, Tedi, Sinsay, Kik, Deichman, Hecht, McDonald's, Penny market, Prospánek, Benzina