Investorem stavby nové nákupní zóny je společnost PORTIN invest. „Připravujeme projektovou dokumentaci a začínáme jednat s městem o podmínkách výstavby. Rádi bychom začali stavět v polovině příštího roku," potvrdil jednatel společnosti Jindřich Kukačka.

Nákupní zóna se bude nacházet přímo u kruhového objezdu ve směru na Liběchov a ulice Na Průhoně vedoucí na Chloumek. Zákazníci by tam měli nalézt dva řetězce.

Do města se vrátí hypermarket Albert, který má zabírat plochu pět tisíc metrů čtverečních. V menších prostorách v centru města na náměstí Karla IV. už Albert kdysi býval, v místech, kde má dnes zázemí drogerie Rossmann. Zavřen byl v létě před čtrnácti lety.

Další novinkou, která Mělník s nákupní zónou čeká, je restaurace McDonald's. Projekt počítá také s velkým parkovištěm.

close Rozložení nového nákupního centra na okraji Mělníka. info Zdroj: se souhlasem Jindřicha Kukačky zoom_in Rozložení nového nákupního centra na okraji Mělníka.

Celý proces začal před půl rokem. Pozemky, kde se bude nacházet nová nákupní zóna, dříve patřily soukromému majiteli. „Všude ve světě jsou velká nákupní centra stavěna na okraji města. Díky rychlé dopravní dostupnosti se na tomto území nabízí i vybudování kvalitního rychlého občerstvení. Za mne je tedy myšlenka investorů v pořádku," řekl Deníku bývalý majitel plochy Roman Roubíček.

Část pozemku dříve patřila městu, která záměr rovněž podpořilo. „Prodali jsme současnému majiteli kus půdy, šlo pouze o malou část, ale šli jsme výstavbě naproti," uvedl stručně mělnický starosta Tomáš Martinec (ODS).

V územním plánu je plocha zanesena jako zastavitelné území pro podnikání. Pokud vše půjde podle plánů investora, mohly by se brány hypermarketu i restaurace otevřít v roce 2025.