Většina oslovených respondentů novinku vítá. „Určitě oceníme DM drogerii i to, že je nákupní zóna blíže než Letňany," narážela jedna z kralupských maminek na to, že ve městě jsou sice už dvě drogerie, obě ale patří stejnému řetězci Teta.

Socha se nachází před radnicí na palackého náměstí.
Ukradený psí výkal se vrací zpátky před kralupskou radnici. Ke Švejkovi s pinčem

Najdou se ovšem i lidé, kteří ze záměru nejsou právě nadšeni, neboť by podle nich mohl ohrozit místní podnikatele. Také by uvítali spíše další malé provozovny. „Kralupy nepotřebují obchoďáky, ale třeba pekárnu, knihkupectví a další menší obchůdky," byla odpověď další oslovené Kralupanky, byť právě pekárna a knihkupectví ve městě nescházejí, na rozdíl třeba od obuvi.

Kralupský opoziční zastupitel Stanislav Hejduk (KSČM) připomněl, že to bude pro místní obchodní síť velkou a ne příliš vítanou konkurencí. Zároveň zmínil dobrou kvalitu půdy u Kozomína, která bude nákupním centrem s velkým zázemím zastavěna.

Výhled na místo, kde má stát nové obchodní centrum.
Sbohem Letňany. Nedaleko Kralup vyroste velká nákupní zóna se značkovými obchody

Nákupní zóna, která se má začít stavět už letos na podzim, nabídne 17 tisíc metrů čtverečních obchodní plochy. V plánu tam nejsou žádná ubytovací zařízení ani průmyslové haly. Deníku to potvrdil Jindřich Kukačka, zástupce firmy RP Kozomín, která je investorem výstavby.