Na den plný zábavy se mohou těšit dospělí i děti v Kralupech nad Vltavou, kde se v sobotu konají hned dvě velké akce najednou. K tradičním červnovým Dnům Kralup, které začaly včerejší muzejní nocí, se přidají ještě Slavnosti na řece, pořádané dobrovolným svazkem obcí Údolí Vltavy.

Dny Kralup nabízejí dnes, zítra a v pátek atraktivní program, který vyvrcholí v sobotu sportem, hrami i tancem od devíti hodin ráno až do půlnoci. Koho sobotní akce neznaví, může pokračovat i v neděli – turistickým pochodem s prohlídkou miřejovického jezu a elektrárny, sledováním jízdy na raftech na veltruském kanálu nebo prohlídkou africké expozice v kralupském muzeu.

Ve stejném dni i době – v sobotních devět hodin začínají i Slavnosti na řece. Zahájí je vyhlídkové plavby parníkem a Vltavský ráfek, závody dětí i dospělých na jízdních kolech na cyklistické stezce plné stanovišť s úkoly. Asi nejveselejší podívanou nabídne neckiáda, začínající hodinu po poledni na tůni. „Před recesistickým závodem předá vodník Čochtan zástupcům měst na řece klíč od Vltavy,“ připomněla kralupská místostarostka Šárka Drobná. Následuje seriál divadelních představení, pohádek, tanečních nebo sportovních vystoupení, koncertů a dokonce i malá módní přehlídka.

Slavnosti na Vltavě se ale nekonají jen v Kralupech, lidé se budou bavit i v Libčicích nad Vltavou, Husinci–Řeži nebo Veltrusích. Program Dnů Kralup i Slavností na řece dnes na straně 9. Podrobnější verzi nabízejí weby www.slavnostinarece.cz nebo www.mestokralupy.cz.

»Slavnosti na řece pořádá svazek obcí Údolí Vltavy, jehož cílem je společné úsilí získávat dotace a vrátit život na oba vltavské břehy, například stavbami cyklostezek podél vody«