Dopravní nehoda auta s motorkářem se stala v pondělí v Třeboradicích. Zraněný motorkář zůstal po srážce ležet na zemi. Dvě tehdy neznámé ženy z kolem projíždějícího vozu se o něho staraly až do příjezdu sanitky.

Čtyřiačtyřicetiletý Karel Šiller jim nestihl ani poděkovat, a tak po nich na sociálních sítích i webu Deníku začal pátrat. A brzy je někdo poznal. Jeho dobrými vílami byly Natálie Sovová z Tišic, která studuje čtvrtý ročník medicíny, a její maminka, profesí zdravotní sestra.

Nehoda se šťastným koncem. O motorkáře se postaraly dvě dámy.
Neznáte je? Motorkář pátrá po dvou ženách, které mu pomohly po nehodě

„Neviděly jsme, jak se bouračka stala, projížděly jsme o trochu později, když už motorkář ležel na zemi. U něho už mu další muž pomáhal," říká čtyřiadvacetiletá Natálie Sovová s tím, že i když takovou situaci s maminkou ještě nikdy nezažily, ani na vteřinu nezaváhaly a u nehody zastavily.

„Bereme to jako naši povinnost. U takovýchto typů bouraček může dojít k poškození krční páteře, proto jsme se snažily muži hlavu zafixovat a udržet ho v klidu, aby si zbytečnými pohyby neublížil ještě víc, a počkaly jsme do příjezdu záchranářů," popisuje první pomoc budoucí lékařka.

Mělnické vinobraní v sobotu 16. září 2023.
Mělnické vinobraní zahalené tajemstvím? Víme, kdo tam bude hrát a zpívat

Zraněný Karel Šiller naštěstí vyvázl z nehody bez vážnějších následků pouze s pohmožděninami.

A jak motorkář plánuje dámám, se kterými už se spojil, poděkovat? „Zatím ještě nejsme domluveni. S manželkou vymýšlíme, jak je za takový skutek odměnit. Asi kytičkou nebo pozváním na večeři," vysvětluje.