Podle policejního mluvčího Pavla Truxy se dvě osobní auta srazila ve Vepřku před pondělní desátou hodinou a zablokovala tam silnici. Řidiči se přitom nedokázali shodnout na tom, kdo je viníkem srážky. Míra zavinění i další okolnosti nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Dechové zkoušky u obou mužů vyloučily, že by na bouračce měl podíl alkohol.

Oba řidiče převezla záchranka do slánské nemocnice. „Na místě jsme ošetřili dva muže, jeden z nich měl tržnou ránu na hlavě, druhý byl bez viditelných poranění,“ řekla Deníku mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Podle svědků, kteří k místu dorazili až po srážce, měl ránu na hlavě starší muž z renaultu.

Padají pokuty, opakují se výmluvy

Oba řidiče, kteří se srazili ve Vepřku, nyní čeká řešení přestupku. Jak potvrdil policejní mluvčí Truxa, shodně neměli povolení k průjezdu obcí.

Takových řidičů je v posledním více než roce, kdy jsou zavřené Nové Ouholice, nespočet. Navzdory zákazu si tudy běžně krátí cestu, místo aby zvolili některou v legálních objízdných tras.

Provoz na úzké silnici ve vesnici vadí místním lidem a navíc už je povrch samá díra. Problematické je tam právě vyhýbání protijedoucích vozidel, zvláště když jde o dodávky nebo linkové autobusy.

Jak psal Deník v minulém týdnu, ve Vepřku rozdávají pokuty strážníci z nedalekých Veltrus. A poslouchají od řidičů jednu výmluvu za druhou.

Ještě před týdnem platilo, že kvůli nebývalému provozu nedošlo ve Vepřku k žádnému neštěstí. Pak ale přišla pondělní nehoda, od které vezla sanitka dva řidiče do nemocnice.

Ouholice se mají otevřít už v květnu

Dopravní komplikace by měly už brzy skončit. Podle Lukáše Jansy, starosty Nové Vsi, k níž patří i Vepřek, má dojít k obnovení provozu na silnici II/608 a průjezdu Novými Ouholicemi na začátku května.

Řešit se bude i rozbitá silnice, o opravách a především hrazení nákladů jedná Nová Ves se Středočeským krajem.