Přestavba sladovny, jak na webu města připomněl kralupský starosta Libor Lesák, dokončí během letošního a následujícího roku velkou proměnu náměstí. Náklady jsou odhadovány na pět set milionů korun, až na polovinu z nich by ovšem měla přispět dotace.

Výběrové řízení na zhotovitele se chýlí ke konci, výsledek by měl být znám už v příštím týdnu.

Samička luskouna krátkoocasého díky dokrmování přibývá na váze každým dnem.
Úspěch chovatelů v Zoo Praha. Ohrožené mládě luskouna konečně přibírá na váze

Vybírá se také firma, která se pustí v tomto a příštím roce do čtvrté etapy rekonstrukce centra. Ta má tři části, Husovu ulici, Jungmannovu ulici a podchod pod tratí, přezdívaný metro. Jde o zakázku s odhadovanými náklady pětatřicet milionů korun, u které je šance na dotačních dvacet milionů. Výsledek výběrového řízení má být znám v polovině března.

Zahájení rekonstrukce veřejného osvětlení

V tomto roce mají Kralupy nad Vltavou šanci i na další dotace, například na poslední etapu rekonstrukce Čechovy ulice včetně Vrchlického nebo zahájení rekonstrukce veřejného osvětlení, která se má týkat celých ulic, třeba ulice Generála Klapálka. Cílem je osvětlené město za tmy a zároveň úspora nákladů na energie. S tím souvisí i fotovoltaický pilotní projekt, kdy by mělo město sbírat zkušenosti díky panelům na mateřské škole v ulici Dr. E. Beneše.

Někdejší šéf hutí Poldi Vladimír Stehlík u odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze 10. 4. 2018.
Zemřel architekt a podnikatel Vladimír Stehlík spojený s Poldi Kladno

Dotace má podpořit i rekonstrukci počítačových učeben ve dvou základních školách, Komenského a Třebízského, kde opravy čekají i laboratoře.

Mezi další plány města, zatím bez vize dotací, patří například rekonstrukce parku na Seifertově náměstí, stavba nové sportovní haly nebo modernizace veřejné plochy před vlakovým nádražím.

Zdroj: Youtube