„Nepatřím mezi ty hubeňoury, kteří by mohli jít ostatním příkladem. Kovářova kobyla přeci chodí bosa," říká o sobě lékař Ivan Heidler, který před časem dopsal svou novou publikaci s názvem Nezdravá výživa. Neradí v ní ale lidem, aby se každý den cpali párky, ovarem nebo čokoládou. Snaží se jen většinu mylných představ uvést na pravou mírů.

„Všude se mluví o zdravé výživě, různých dietách a v televizi běží neustále pořady o vaření. Lidem přitom vnucují myšlenky, které neodpovídají skutečnosti. Měl jsem takovou náladu, abych se pokusil všechny ty věci uvést na pravou míru," vysvětluje důvody, proč se do psaní odlehčené populárně naučné knížky pustil. Nazval ji trochu provokativně a na obálku knihy zvolil zelenou barvu – aby prý nepůsobila tak lákavě.

Co vlastně čtenáři od knihy pražského lékaře, který se nakonec našel v malé Kanině na Mělnicku, mají očekávat? Do čeho je vlastně bude autor nutit? Do ničeho. Ivan Heidler nechává rozhodnutí na čtenářích. Na stránkách knížky popisuje, co může člověk v určité etapě života jíst a čemu by se měl naopak vyhnout, nic ale neplatí pro všechny.

Novou publikaci Ivana Heidlera s názvem Nezdravá výživa můžete číst na pokračování, a to exkluzivně na stránkách Mělnického deníku.

„Spousta lidí má falešnou představu o tom, že zelenina je vždycky bezvadná, u některých metabolických poruch je přitom naprosto škodlivá. Nebo že tučné potraviny jsou špatné, pro někoho jsou ale naopak prospěšné. Nechávám ale na každém, ať se rozhodne, protože jedna věc je o něčem vědět a druhá to dělat," popisuje kaninský lékař a dodává, že lidé by měli jíst skromně 
a využívat především domácí potraviny. Vybírat by měli prý hlavně z toho, co roste v našich podmínkách, co si sami vypěstují na zahrádkách, co běhá po lese nebo plave v řekách a rybnících.

Podle něho zárukou kvality nejsou ani farmářské trhy nebo výrobky označené jako bio. „Na farmářských trzích se stává, že se tam dostatečně nedodržují hygienické podmínky nebo tam někteří prodejci nabízejí dokonce potraviny nakoupené normálně 
v supermarketu."

A biopotraviny? Samotná myšlenka je prý dobrá. „Když ale někdo vyrábí biopotraviny ve velkém, často porušuje předpisy víc než u klasických potravin. Stačí se podívat třeba na zahraniční med, v němž se mohou vyskytovat zbytky antibiotik, přitom je vydávaný za biopotravinu. Normy třeba v jižní Americe jsou totiž jiné než u nás," doplňuje kaninský specialista, podle něhož je často problém i s českými normami. U takových špekáčků, vysočiny nebo například turistického salámu prý padly a výrobci mohou pod tradičními názvy vyrábět uzeniny všemožného složení. „Jsou u nás samozřejmě i poctiví uzenáři, mlékaři nebo pekaři, kteří dodržují normy už jen proto, že jde o tradiční výrobny. Takové výrobky jsou ovšem dražší.

Lidé by se v obchodech podle autora Nezdravé výživy měli řídit cenami. Nikoli ale těmi nejnižšími. „Podívám se na to, co je dražší a to levné raději obcházím. U dražších potravin je vyšší pravděpodobnost, že budou kvalitní. Lidé dávají hlavně na slevy, když je ale zelenina zlevněná, ve většině případů je už zkažená a pouze očištěná. Plíseň se už ale dostala do hloubky…"

K napsání knížky o tom, jak správně jíst, pražského rodáka přivedli jeho pacienti 
s různými metabolickými problémy. Radili se s ním, co mohou jíst v kombinaci s léky, které užívají. Řada lidí má prý strach hlavně z vysokého cholesterolu a cukru, a právě to se prý dá v celku obstojně korigovat vhodným jídelníčkem. Spousta lidí ovšem vůbec netuší, co je pro jejich organismus dobré a čemu by se raději měli vyhnout. „Jestli bych mohl někomu doporučit jídelníček, tak by byl současného papeže Františka. Vstává v pět hodin, k snídani si dá kávu a k tomu něco sladkého, kolem dvanácté hodiny si dopřeje zeleninu nebo samotné maso, pak celý den nic nejí a kolem sedmé hodiny večer si dá jablko a čaj," vyjmenovává jídelníček hlavy církve a dodává, že člověk by měl jíst co nejméně, většina lidí se naopak přejídá. „Ideální je být skoro na hranici hladovění. Když si nedopřejeme jídlo, cítíme se daleko lépe, než když se nacpeme."

Vlastní jídelníček by prý Ivan Heidler nemohl doporučit vůbec nikomu. „Během života jsem samozřejmě vyzkoušel i různé diety, ale jsem pivař, a u těch není velká šance na dosáhnutí rozumné hmotnosti. Pivo totiž zvyšuje chuť na jídlo. Můžete zkoušet všelijaké dietní postupy, ale jak se napijete trochu víc piva, dostanete nezřízený hlad 
a sníte všechno, na co přijdete. Umím si sice představit, že kdybych přestal pít pivo a zvýšil pohyb, hmotnost bude někde jinde. Ale když už má člověk to pivo tak rád, tak proč si kazit radost, pokud tedy opravdu nemusí…"

S velkou mírou nadsázky uvádí svůj ideální jídelníček: jako snídani by uvítal kaviár se šampusem, přes den by mu stačily nějaké citrusy a večer by se spokojil s kusem kachýnky. „Mám rád exotická jídla jako například krevety, kaviár nebo chobotnice. Je to dané tím, že jsem pracoval v Mexiku, potom ve Španělsku, takže jsem si na to zvyknul. A v Rusku mi zase zachutnal kaviár a jejich těžké polévky. U nás mám nejraději kachnu nebo husu, knedlík ale nepotřebuji.

Kamarád, který je také trochu jedlík, říká, že ke kachně je nejlepší kachna. Ostatně i biftek je nejlepší bez přílohy, čím méně koření, tím lépe," říká s úsměvem Ivan Heidler, který o sobě říká, že není žádným ideálem ve stravování. Nezdravá výživa je tak prý provokativním píchnutím do sebe samého.

Jde spíš o to, aby se lidé po přečtení Heidlerova povídání podívali, co skutečně kupují 
a jak se stravují. „Nejde o to, jestli budou lidé obéznější nebo hubení, ale o to, aby se vyhnuli nekvalitním potravinám, které škodí jejich zdraví. Mnohdy to navíc poznají až za několik let. Jinak lidé, kteří se nesnaží razantně hubnout, jsou v životě mnohem spokojenější, naopak nejméně spokojení jsou lidé, kteří se s tou hmotností snaží pořád něco dělat," připomíná lékař, který rozhodně nepatří mezi lidi, kteří by neměli smysl pro 
humor.

V devadesátistránkovém povídání Ivana Heidlera se najdou i jeho kaninští sousedé. Pěstitel, od něhož si bere kvalitní česnek, sousedka, která má na zahrádce výborné brambory nebo starší paní, která mu nosívá houby z lesíka, na jehož okraji bydlí.

Novou publikaci Ivana Heidlera Nezdravá výživa je možné si objednat na webové adrese www.kniznieshop.cz.

MUDr. Ivan Heidler, CSc se narodil před šedesáti lety v Praze. Před časem se s rodinou přestěhoval do Kaniny na Mělnicku. Dlouholetý vysokoškolský učitel humánní fyziologie 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity v Praze, výzkumný pracovník v oblasti neurofyziologie a neurofarmakologie. propagátor alternativní medicíny, přední český akupunkturista a psychoterapeut. Spoluzakladatel klinického hodnocení a vývoje nových léčiv v České republice, autor řady odborných a vědecko-populárních článků a publikací. Překladatel z anglického, ruského a španělského jazyka. A v neposlední řadě i gurmán a milovník českého piva.