Kromě toho se plánuje ale několik dalších investicí ve městě. Z jedné takové budou mít radost například čtenáři. „V příštím roce za zahájí rekonstrukce domu služeb na náměstí Míru a to přestavbou na městskou knihovnu a vzdělávací centrum,“ popsal starosta.

Celková částka této investice je odhadována na zhruba 20 milionů korun. Dalším velkým výdajem bude spoluúčast města na dostavbě protipovodňových opatření ve výši 12,5 milionu korun. Jedním z největších výdajů však bude zahájení výstavby kanalizace Vehlovice. To vyjde podle starosty na 86 milionů korun.

Starosta Ctirad Mikeš hovořil i o nákladech na mzdy jako nejvyšším výdaji v rozpočtu. Zde se částka dosahuje 108 milionů korun. „Navýšení mzdových nákladů je dán povinností zvýšit plošně mzdy zaměstnancům o 5 procent. V současné době má město Mělník 159 systemizovaných zaměstnanců,“ podotkl.

Rozpočet počítá s rezervou 5,5 milionu korun. „Peníze budou použity zejména na opravy a další investice,“ uvedl starosta. Otázkou však zůstává, co by se v Mělníku stavělo a rekonstruovalo, kdyby nebyly problémem peníze.

I na to má starosta města odpověď. „Rekonstrukce a přístavba krytého bazénu ve výši 126 milionů korun s letním koupalištěm, přístavba a rekonstrukce zimního stadionu ve výši 90 milionů korun,“ vyjmenoval investice, které by ve městě rád viděl.