Předchozí
1 z 4
Další

Dokončení rekonstrukce plaveckého bazénu v Kralupech nad Vltavou

Na 100 milionů korun vyšla rekonstrukce plaveckého bazénu v Kralupech nad Vltavou, k jehož otevření došlo v březnu loňského roku.

Zdroj: Youtube

S opravami začalo město už před více jak deseti lety. První etapa proběhla v roce 2011, kdy došlo ke kompletní výměně střechy a zateplení včetně nových oken. Druhá fáze zahrnovala novou nerezovou vanu v dětském bazénu a rekonstrukci šaten. Nově vznikl i wellness s vířivkou, sluneční loukou, třemi saunami a zážitkovými sprchami.

Kralupský bazén.
Rekonstrukce kralupského bazénu skončila. Plavat se začne už za pár dní

Začala přestavba kralupského pivovaru

Rekonstrukce pivovaru na kralupském Palackého náměstí začala.Rekonstrukce pivovaru na kralupském Palackého náměstí začala.Zdroj: Deník/Alena Hedvíková

Největší projekt města tamní obyvatele teprve čeká. Z důvodu toho je v centru Kralup v posledních měsících rušno. Na Palackého náměstí probíhá výstavba nových bytových domů a v září 2023 začala také oprava někdejšího pivovaru.

Jedná se o největší investiční akcí Kralup nad Vltavou od roku 1989. Město na projekt získalo dotaci 200 milionů z Národního plánu obnovy. Celkem přestavba vyjde na 400 milionů a opravy by měly být dokončené v roce 2026. Nově zrekonstruovaný pivovar se promění v sídlo několika příspěvkových organizací města.

Rekonstrukce pivovaru na kralupském Palackého náměstí začala.
Staveniště v centru Kralup nad Vltavou. Začala přestavba bývalého pivovaru

Rekonstrukce domu skladatele Antonína Dvořáka

Rekonstrukce rodného domu Antonína Dvořáka v Nelahozevsi.Rekonstrukce rodného domu Antonína Dvořáka v Nelahozevsi.Zdroj: Deník/Alena Hedvíková

Rodný dům Antonína Dvořáka v Nelahozevsi prochází už téměř rok velkou změnou. Rodina Lobkowiczů, která budovu vlastní, se rozhodla dům kompletně zrekonstruovat a nabídnout návštěvníkům nejmodernější technologie. Smyslem projektu je rozšířit povědomí o Dvořákově dětství, vlivech a inspiracích. Zájemci se do prostor, kde vyrůstal jeden z nejznámějších skladatelů vážné hudby, podívají už v polovině roku 2024.

Rekonstrukce rodného domu Antonína Dvořáka v Nelahozevsi.
Rodný dům světově proslulého skladatele prochází kompletní rekonstrukcí

Nová poliklinika v Neratovicích

V Neratovicích se také rýsuje projekt za nemalé peníze. Nová poliklinika v Urxově ulici vychází na čtvrt miliardy korun. Nabídne čtyřiadvacet ordinací a komerční prostor.

Zdroj: Alena Hedvíková

Nový objekt v centru Neratovic staví město. Stavba by měla být dokončená v červenci 2024.

Vnitřní prostory polikliniky v Urxově ulici, která má být už v příštím roce v provozu.
Lékaři opustí polikliniku v Kojetické. Čekají na nové ordinace v Urxově ulici