ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

„S plným nasazením každý den musí navštívit několik domácností a nikdy neodmítly ošetřit žádného pacienta, i když někdy členové rodin neoplývají solidaritou,“ předeslala Ivana Dvořáková, ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Mělník.

Podle jejího vyprávění se stalo, že i při manipulaci s pacientem si domácí nechtěli vzít roušku, že oni jsou přece doma. „Nebo byly sestry nařčeny, že ony nemoc vlastně mohou roznášet a podobně. Když mezi prvními nosily roušky i na veřejnosti, stávaly se terčem posměchu,“ popsala.

Jsou to matky od rodin. Pracují na plný plyn: z práce domů, úkoly, uvařit a podobně. Stále se ale pohybují v riziku nákazy. A aby toho nebylo málo, v tom málu volného času, co mají, nyní sestřičky šijí roušky a zásobují potřebné. „Děkuji všem úžasným kolegyním, sestřičkám z Domácí péče Českého červeného kříže. Přes rizika, která při výkonu svého povolání podstupují, každý den ošetří všechny pacienty, kteří mají jejich péči předepsanou,“ chválí tým sestřiček Ivana Dvořáková.

„Pro pacienty mají dostatek vlídných slov pro jejich uklidnění a po obstarání domácích povinností s rodinou, mnohé šijí roušky pro ty, kteří je potřebují. Všichni děláme, co můžeme, ale jmenovitě jim tímto velmi děkuji a vážím si toho, že s nimi mohu spolupracovat,“ dodala ředitelka.

Koronavirus v Česku