O koroně se představitelé obce dozvěděli tak, že je oslovila hygienická stanice. „Ta nás upozornila na to, že v restauraci U Marty se vyskytl jeden případ člověka nakaženého koronavirem,“ vysvětlil místostarosta Nelahozevsi Zdeněk Schneider.

Obec potom vyhlásila výzvou, že se hledají lidi, kteří se zúčastnili pátečního country posezení. „Neví se, kolik tam bylo lidí, odhad je mezi třiceti až čtyřiceti,“ poznamenal Zdeněk Schneider. Majitelka restauračního zařízení po dotazu obce situaci potvrdila, že i ji oslovila hygiena. „Říkala mi, že restauraci zavírá. Nyní by ji nemohla ani provozovat. Myslím, že by se tam i lidé teď obávali jít,“ vysvětlil starosta. Mobilní číslo uvedené na webových stránkách restaurace nikdo nezvedal.

Online reportáž

Pokud jste tedy v tuto dobu navštívili restauraci, nelze vyloučit, že jste byli v blízkém kontaktu s nemocným člověkem. „Žádáme Vás proto abyste okamžitě kontaktovali Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje, pracoviště Mělník, na telefonním čísle 736 521 327 nebo 736 521 428,“ uvádí vedení obce.

Po vyhodnocení možného rizika a v souladu s mimořádným opatřením vám bude uložena karanténa v délce 14 dnů, a to prostřednictvím praktických lékařů pro dospělé. Na ně se máte také obrátit telefonicky. „Lidé jsou rozzlobení, hovoří o nějaké zodpovědnosti toho dotyčného – když byl na dovolené v Itálii, tak proč chodil na vystoupení, nikomu to neřekl a podobně. Nějaká obava mezi lidmi je,“ dodal místostarosta Nelahozevsi Zdeněk Schneider.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník