O proplacení poplatků bude znovu rozhodovat středočeský krajský úřad poté, co ministerstvo životního prostředí před časem zrušilo jeho loňské rozhodnutí.

Podle Miloslava Kuklíka, ředitele odboru státní správy ministerstva, je důvodem zrušení rozhodnutí uvedení chybných údajů, týkajících se výše poplatků za období od června 2015 do června 2016. „Rozhodnutí krajského úřadu proto vracíme k novému projednání," uvedl. Se samotným obsahem krajského rozhodnutí však ministerstvo souhlasí. „Máme shodný názor na to, co je třeba považovat za skládku a z toho plynoucí rozdělení poplatků," připomněl ministerský úředník.

Kraj totiž před časem rozhodl, že Nelahozeves má nárok na naprostou většinu peněz plynoucích ze skládkování. Důvodem je skutečnost, že odpad se v posledních letech naváží především do katastru Nelahozevsi, přestože celá skládka se z velké části nachází v katastru obce Uhy.

Peníze, které mohou Nelahozeveští získat, chtějí v obci využít na investice do školy, kanalizace nebo třeba na řešení územního plánu. Rozhodnutí kraje by mělo padnout ještě tento měsíc.

Čtěte také: Lávka v Lužci? Obec čeká, zda získá dotaci