Zda z přesčasů dali výpovědi i někteří lékaři z mělnické a neratovické nemocnice, mluvčí obou zařízení provozovaných skupinou VAMED MEDITERRA Petra Pluntarová uvést odmítla. „Přesné číslo uvádět nebudeme, důležité je, že zůstane zajištěna péče o pacienty," řekla Deníku Pluntarová.

Akutní i neakutní péče v obou nemocnicích bude podle ní dále pokračovat v plném rozsahu. „ Za všeobecně náročných podmínek a s přispěním všech zúčastněných se budeme snažit udělat maximum pro zajištění péče, a o naše pacienty se tak postarat," dodala Pluntarová.

Martin Oberreiter se učí znovu chodit. Plánuje návrat ke své profesi řemeslníka.
K řemeslu se zase vrátím. Zedník, který přišel o obě nohy, se nevzdává

Zároveň zmínila dlouhodobou nespokojenost lékařů z nemocnic v Česku, kteří vnímají současnou diskuzi o pracovních podmínkách jako možnost popsat a řešit hlubší problémy lékařského systému.

Pacienti z regionu se často léčí i v přespolních krajských nemocnicích, z části kolem Mělníka míří do Mladé Boleslavi, od Kralup nad Vltavou zase do Kladna. Obě tyto nemocnice výpovědi části lékařů z přesčasů potvrdily.

Kladno omezí neakutní péči

V Oblastní nemocnici Kladno jde o více než sto lékařů. Zasáhne to oblast neakutní péče. „Omezí se plánované výkony, akutní péči nikoli," uvedla mluvčí nemocnice Olga Oliverusová.

Konkrétnější v otázce, jakých oddělení se změna k horšímu dotkne, však nebyla. A tak není jasné, pro které pacienty to bude znamenat delší čekání na plánované zákroky.

Vánoce už v listopadu se konaly ve velké zasedací místnosti Městského úřadu v Mělníku. Pro dárky si přišly děti z pěstounských rodin.
Mělníku chybí pěstouni. Za poslední tři roky se nepřihlásil žádný žadatel

V Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi vypovědělo přesčasy 45 lékařů z celkového počtu 157. „Provoz na prosinec je zajištěn,“ potvrdila mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

V pěti oblastních nemocnicích zřizovaných krajem, které jsou vedle Kladna a Mladé Boleslavi ještě v Benešově, Kolíně a Příbrami, měla podat výpovědi z přesčasů zhruba třetina lékařů. Podle náměstka středočeské hejtmanky Pavla Pavlíka (ODS), který má oblast zdravotnictví na starost, bude navzdory tomu akutní péče všude zachována tak, jak byli lidé dosud zvyklí.