ON-LINE ke koronaviru ZDE

Po nainstalování nové speciální schránky, která slouží k bezpečnému a legálnímu odložení nechtěného dítěte, následovalo zaškolení personálu, aby byl nový babybox dnes funkční. Při vložení miminka se spustí alarm, jenž přivolá personál, aby dítě vyzvedl.

Jak uvedli představitelé nemocnice, nový babybox je vyroben z nerezového plechu, má automatická dvířka, která se sama zavřou po vložení miminka dovnitř. Schránka je vybavena fotobuňkami, aby nemohlo dojít k přivření ručiček nebo nožiček dítěte do dveří. Babybox je uvnitř klimatizován, je vybaven náhradním zdrojem energie a napojen na stálou službu nemocnice i na mobilní telefony příslušných zdravotníků.

Babybox v Mělníku funguje už přes 10 let, a to od 4. listopadu 2009. Od té doby zachránil tři miminka, naposledy 17. dubna 2019 chlapečka, kterému daly sestřičky mělnické porodnice jméno Lukášek. „Jsme rádi, že můžeme pomáhat miminkům na jejich cestě k lepšímu životu. Nový Babybox je moderně vybaven a strategicky umístěn hned u oddělení Neonatologie, takže o nalezené dítě bude odborně postaráno v řádu minut,“ řekl Radek Havlas, lékařský ředitel Nemocnice Mělník a primář gynekologicko-porodnického oddělení.

Koronavirus v Česku